Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 20 stycznia 2011

nowości

mam dzisiaj dla Was nowość bezpośrednio związaną z miejscem, w którym mieszkam. Jest to książka "Okręt w herbie. Legendy Gdańskie" autorstwa Franciszka Fenikowskiego, a wydana jest przez bardzo estetyczne wydawnictwo Słowo/obraz terytoria (zresztą jest to jedno z moich ulubionych wydawnictw).
Pozycja ta to zbiór legend gdańskich, dzięki których można dowiedzieć się nieco więcej o gdańskich zabytkach i ciekawych miejscach, niż mówią sami przewodnicy. Wydawnictwo chwali się, że znajdziemy tam "historię o stolemie, który pomógł dzielnemu żeglarzowi Marcinowi zdobyć rękę ukochanej Krystyny i o odważnym Michałku, który pokonał straszliwego Króla Mora na Młodym Mieście, a nawet o astronomie Janie Heweliuszu, jego papudze Cynozurze i zazdrosnym uczniu Pietrze".
Osobiście uwielbiam legendy, bo sprawiają one, że wędrówki po Gdańsku są coraz ciekawsze. A kto był w Gdańsku i widział to przecudowne miasto ten wie, że już bez legend spacer po Długiej i zakamarkach jest niezwykłą przygodą. To co dopiero po przeczytaniu takich legend! 
No nic to, to jest pozycja, którą zdecydowanie chcę mieć na mojej półce!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz