Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 16 grudnia 2010

Jak pięknie wyglądać nago

W oczekiwaniu na recenzję mojej nowo zakupionej książki zamieszczam ocenę pozycji, którą dostałam od portalu nakanapie.pl ("Jak pięknie wyglądać nago" Jennifer Axen, Leigh Philips, Wydawnictwo Varsovia) .Nie ukrywam, że ocenianie poradników to dosyć trudne zadanie, bo właściwie nie wiadomo jak się do tego zabrać. Trudno ocenić akcję, której tam tak na prawdę nie ma. Trudno ocenić porady, bo aby to zrobić trzeba je wszystkie sprawdzić, a na to nigdy nie ma dość czasu. Postanowiłam więc iść na żywioł, tj. przeczytać i zobaczyć co z tego wyniknie. Oto rezultat moich zmagań:


Gdy widzisz trzy postacie, które pochylają się nad wielkim, gorącym kotłem, dodając i mieszając składniki, niech nie zwiodą Cię pozory! To nie wiedźmy! To kobiety, które chcą być piękne. Zatem przygotowują niezliczone ilości mikstur, mających uczynić z nich królowe wdzięku, powabu i … nagości. A skąd te kobiety mają przepisy? Z książki zatytułowanej „Jak pięknie wyglądać nago”.
Tytuł mówi sam za siebie. Jeśli chcesz się rozebrać, pokazać odrobinę ciałka, ale nie wiesz jak, a co najgorsze, wydaje Ci się, że nie masz czego pokazywać, to ta pozycja jest dla Ciebie obowiązkowa. Jest to poradnik dla kobiet, napisany przez kobiety, które postanowiły podpatrzeć pracę striptizerek. Informacje w nim zawarte zaczerpnięte są więc z pierwszej ręki i są absolutnie sprawdzone.
Nie jest ważne, czy użyty w niej język jest wypełniony epitetami, nikt nie zwraca uwagi na metafory, nikogo nie obchodzą zdania wielokrotnie złożone, ani sposób poprowadzenia akcji. Jedyne, co interesuje czytelnika to własne ciało i efekt, jaki dzięki tej książce otrzyma.
Nie jest to pozycja, którą można przeczytać od deski do deski w jedno popołudnie. Nie jest to literatura, która porywa nas i trzyma w napięciu do samego końca. Jest to natomiast podręcznik dobrego samopoczucia, który należy trzymać zawsze gdzieś w pobliżu, czytać to, co jest akurat potrzebne, wielokrotnie wracać do niektórych fragmentów. Byłoby oczywiście o wiele łatwiej, gdyby książka wydana była bardziej starannie, ale przecież za cenę polubienia siebie możemy przełknąć pewne niedociągnięcia. Brak tłumaczeń dla niektórych zwrotów, brak odpowiednich obrazków, ilustrujących na przykład omawiane fryzury, zbyt mało rozbudowane instrukcje i kosmetyki, których albo w Polsce nie ma, albo są kosmicznie drogie. Ale przecież chcieć to móc!
Jeżeli więc chcesz, aby Twoja skóra smakowała i pachniała jak ciasto, jeżeli chcesz, aby Twoje sutki były ciemne i sterczące, a Twoje paluszki u nóg iskrzące, to nie zastanawiaj się i kup „Jak pięknie wyglądać nago”. Tylko musisz pamiętać: kupienie tej książki oznacza, że masz zamiar pokazać się nago, upewnij się zatem, że w okolicy nie będzie żadnych dzieci!
Miłej lektury!

(Książka została przekazana od portalu nakanapie.pl)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz