Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 31 marca 2011

zabawa

żeby ten piękny słoneczny dzionek się utrzymał, to proponuję zabawę :)

Gdyby wszystkie książki na świecie miała napisać jedna osoba, to był/byłaby to ..., ponieważ ...

nie mogę się doczekać Waszych odpowiedzi!

6 komentarzy:

 1. i tradycyjnie już zacznę.
  Gdyby wszystkie książki na świecie miała napisać jedna osoba, to byłby to Orhan Pamuk, ponieważ w jego książkach znalazłam wszystko, co książka powinna zawierać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Waham się między Dąbrowską a Myśliwskim. Jednak ON. Dlaczego? Klimat "Traktatu o łuskaniu fasoli" trwa we mnie. Też niezapomniany "Widnokrąg". Mądre, pełne myśli dojrzałego człowieka, zmuszające do myślenia, a jednocześnie nie nudne, pulsują, wciągają...

  OdpowiedzUsuń
 3. A jeśli o mnie chodzi, to pytanie jest bardzo trudne, chyba zbyt trudne. Wielu jest pisarzy, których cenię, ale wybrać jednego jedynego? Ulubiony to na pewno Hrabal, bo nauczył mnie nowego spojrzenia na świat - poszukiwania piękna także w rzeczach, zjawiskach i miejscach z pozoru zwyczajnych i nieciekawych, ale nie mam złudzeń - czytać jego i tylko jego w kółko też by się w końcu znudziło. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. byłby to w takim razie Juliusz Verne, ponieważ pisał świetnie o przygodach

  OdpowiedzUsuń
 5. nie potrafię się zdecydować, myślę i myślę i nie, nie umiem wskazać jednego

  OdpowiedzUsuń
 6. wiem, że tym razem zabawa jest nieco trudna. Ale wydawało mi się, że tym ciekawsze będą odpowiedzi. I zobaczcie sami, nie myliłam się. W naszych propozycjach mamy Turka, Polaków, Czecha i Francuza. Całkiem nieźle!

  OdpowiedzUsuń