Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 11 października 2011

nowość

Dzisiaj zaproponuję Wam to, co wszyscy lubią najbardziej (chociaż nie zawsze chcą się do tego przyznać)- skandale. Wydawnictwo Videograf wydało książkę "Największe skandale w świecie filmu. 18 historii dozwolonych od 18 lat". Jeszcze nie wiem co autor, Przemysław Słowiński, miał na myśli pisząc "dozwolone od 18 lat". Czy może to, że dopiero pełnoletni mogą je czytać, czy może to, że dopiero 18 lat temu odtajniono pewne sekrety. Przekonam się dopiero po lekturze, a wtedy pewnie Wam powiem.
Tak czy inaczej, książka ta składa się z historii o ludziach kina, którzy nie zawsze byli tacy, jakimi chcielibyśmy ich widzieć: uczciwymi, wiernymi, dobrymi, układnymi i szanowanymi.Historie te, to opowieści, które już nie raz poruszyły opinią publiczną, wywołały skandal i oburzenie.
Czy jesteście gotowi na to, aby stawić czoło prawdzie?  Przygotujcie się na opowieści o takich sławach, jak:
 • Charlie Chaplin
 • Brigitte Bardot
 • Sharon Tate
 • Marlon Brando
 • Jane Fonda
 • Bruce Lee
 • Roman Polański
 • Sophia Loren
i wielu innych.
Pojawi się też historia o rodzie Frykowskich.
Ja tę książkę mam (pozdrowienia dla portalu www.sztukater.pl) i ją czytam. A jak przeczytam, to recenzje umieszczę. Także albo poczekacie, albo ksiażkę sami przeczytacie.

Gdzie ją zdobyć?
empik.com proponuje cenę 31,49
gandalf.pl proponuje 30,78
na allegro.pl ceny oscylują od 27 do 31 złotych
lideria.pl oferuje za tę książkę 28,14
wysylkowa.pl proponuje 29,30
merlin.pl 31,49
a selkar.pl chce okrągłe 30 złotych

8 komentarzy:

 1. Czyli jak nabić w kasę tych, co choć trochę interesują się historią filmu... Autor ameryki nie wymyśli pisząc wciąż o tym samym, chociażby o skandalu z udziałem syna Brando. Ponad to większością tych nazwisk zajęło się Discovery, więc nie widzę sensu dla tej książki, no chyba że ktoś nie zna tematu.

  OdpowiedzUsuń
 2. czyli dla Ciebie to książka, której mogłoby nie być. Ale z takim podejściem mogłoby nie być też całych stosów ksiażek opisujących pewne wydarzenia z przeszłości. Milionów opisów wojny, milionów opisów dinozarów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli to suchy opis, bez próby oceny, zastanowienia się, wyciągnięcia wniosków, to wybacz, ale jakoś nie zauważam potrzeby ciągłego opowiadania na nowo tego samego. Jeżeli autor mówi o wydarzeniach, nie kusząc się nawet o ocenę skutków (w przypadku Brando możemy mówić o klapie jego ostatniego filmu i doprowadzeniu się do śmierci), to nie jest to nic innego niż rozwinięcie encyklopedycznej wersji wydarzeń. Wątpię aby autor znalazł nowych świadków, podawał nowe źródła, dowody, alternatywne wersje zdarzeń. On po prostu wymyślił chwytliwy temat i opracował go. Nic nadzwyczajnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. wszystko jasne, ale nie wiem co to jest, ponieważ nie przeczytałam jeszcze tej książki. Poza tym dla mnie, jako dla totalnego filmowego laika, wszystkie te sprawy nie są absolutnie znane, więc będą dla pewnie nowością. Stąd też z mojej strony nie jest to tylko nabijanie sobie portfela, przez wydawnictwo, ale zupełnie nowa wiedza. I dodatkowo nie sądzę, aby ten temat był znowuż tak fascynujący, bym porównywała źródła. Raczej jest to forma dobrej zabawy

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tylko zwracam uwagę na fakt, iż autor nie musiał wcale a wcale się wysilać, by opisać coś co może z łatwością poznać, wyszukując nazwisko w googlach;) Aczkolwiek, nie przeczę że jeżeli ktoś nie zna tych historii, to z pewnością, będzie to dla niego ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ każdy może mieć własne zdanie! I powiem więcej, cieszę się, że nasze zdania się odrobinkę różnią, ponieważ zawsze przyjemniej jest się odrobinkę posprzeczać, niż tylko się zgadzać i głaskać po główkach!

  OdpowiedzUsuń
 7. i oto właśnie chodzi:) Będę miał Cię na oku, żeby w razie w. podzielić się chłodną krytyką.

  OdpowiedzUsuń