Łączna liczba wyświetleń

piątek, 13 lipca 2012

kulturalny gadżet

na moim drugim blogu (o jedzeniu w Gdańsku, koniecznie zobaczcie!) pisałam, że kilka dni temu odwiedziłam targi Gdynia Design Days. To, że są one fantastycznie, to nikomu nie trzeba mówić, a dodatkowo teorię tę potwierdza nagrodzenie takiego oto gadżetu:jest to projekt autorstwa Mai Abramczyk, a nazywa się "teraz czytam". Jury, które go wyróżniło uznało, że cechuje się on prostotą i celnością przekazu. Ma on skutecznie zachęcać do działań prokulturalnych, które w tym przypadku oznaczają czytanie. 
Jak możecie poczytać na portalu gazeta.pl, projekt ten pozwala manifestować swoje upodobania, wchodzić w interakcję z otoczeniem. 
Co myślicie? Czy jest to "must have" tegorocznego, czytelniczego sezonu? Czy może raczej lans dla snobów? 
Muszę przyznać, że zdecydowanie chciałabym mieć taką torbę. Może niekoniecznie nosiłabym tam książkę, która aktualnie czytam, ale korciłoby mnie, żeby na przykład w autobusie zainstalować tam książkę typu "10 sposobów na zwalczenie ospy", albo "choroby zakaźne, jak żyć z nimi na co dzień", albo co lepsze "masz wszy? nie siedź w domu!". Oj tak :)

obrazeczki zapożyczyłam od portalu gazeta.pl

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł, ale raczej bym nie chodziła z taką torbą po mieście. Jakieś się mi to wydaje sztuczne, nieprawdziwie. No chyba, że w tym autobusie to tak to dobre, dobre:)

    OdpowiedzUsuń