Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 4 grudnia 2011

nowość

Co ja dzisiaj dla Was mam? 
     Otóż jest świeżutka książka, wydana przez wydawnictwo Akcent, o tytule "Ludzka miłość", a napisana przez Andreia Makine'a. Jednak niech nie zwiedzie Was tytuł, ta książka to na pewno nie kolejna romantyczna historia. 
     Tym razem czytelnik będzie miał okazję zobaczyć co to znaczy rewolucja afrykańska. Zobaczy czym jest okrucieństwo i niesprawiedliwość. Zobaczy jak silna może być miłość i nienawiść. 
     Bohaterem tej książki jest Eliasz Almeida, który będąc małym chłopcem widzi, jak Portugalczycy zadają brutalną śmierć jego matce, dlatego, że jej mąż był uczestnikiem walk o niepodległość u boku Lumumby.
     Zdezorientowany i zdruzgotany chłopiec postanawia przedrzeć się do ojca, by u jego boku walczyć o wolność ludu. 
     Od tego momentu zaczyna się jego rewolucjonistyczne życie, które zaprowadzi go na Kubę, do Moskwy i na Syberię. Pojawi się również kobieta, którą pokocha miłością absolutną, trwałą, ale i miłością trudną. 
     Wydawnictwo pisze, że jest to powieść wstrząsająca, ukazująca korupcję i egoistyczną walkę o wpływy w Afryce. Swojego pisarza przedstawia jako jednego z najpoczytniejszych francuskich pisarzy, którego książki przetłumaczono do tej pory na 30 języków. 
     Nie będzie to lektura łatwa, nie będzie to lektura, która wprawi nas w dobry nastrój, ale na pewno da nam do myślenia i wciągnie, dzięki porywającej akcji. 
     Jeśli chcecie się zmierzyć, wydawnictwo ma dla Was specjalną ofertę, dostępną TUTAJ.

Polecam ją dodatkowo dlatego, że patronują jej moje dwa ulubione serwisy: sztukater.pl oraz nakanapie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz