Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 14 sierpnia 2012

zaskakująco książkowe!

Dawno już nie przeczesywałam zakątków internetu w poszukiwaniu książkowych inspiracji. Nic straconego, bo nadrobiłam to dzisiaj. Na pewno spodoba Wam się wszystko to, co znalazłam.
Zacznijmy od strony www.bookriot.com i całkiem przyjemnej dla oka zastawy stołowej:


na pewno ciężko znoszą mycie w zmywarce, ale za to jaki efekt wizualny. 
Kolejna wizyta miała miejsce na stronie www.newexotic.en.made-in-china.com, gdzie znalazłam coś dla tych, którzy potrzebują narzędzia dla przenoszenia z miejsca na miejsce e-booków:


chociaż wykonanie jest niepokojąco plastikowe, to jednak pomysł całkiem ciekawy. Osobiście zrobiłabym to albo zupełnie prosto, albo skupiłabym się na szczegółach i szczególikach. Jednak cieszy oko, a to już coś!
Meble, biżuteria, cokolwiek chcecie. Lampa? Nie ma problemu, zresztą popatrzcie na tą ze strony www.furnituresides.com:


podświetlona jest prawie tak samo, jak biblioteka tu i tam, opisana przeze mnie kilka postów temu. Na pewno postawiona na półce, wśród prawdziwych książek, tworzy ciekawy krajobraz. 
Na stronie www.homedesignews.com znalazłam gadżet, który przyda się wszystkim, którzy nie wiedzą co bardziej kochają, czy czytanie, czy gotowanie. Żeby więc ułatwić im wybór i żeby mieli wszystko na miejscy, mogą zaopatrzyć się w taki oto mebelek:


trzeba tylko pilnować, żeby książki się nie zabrudziły!
Każdy człowiek musi kiedyś odpocząć. Ileż to razy chcieliście czytać, ale byliście koszmarnie zmęczeni? Ja doświadczyłam tego wczoraj. A biedny Eco czekał... jakżeby więc pięknie było, gdyby książkowe szaleństwo nie kończyło się z chwilą zamknięcia oczu! Oto propozycja na takie problemy, ze strony www.likecool.com:


zastanawiam się tylko jak można wyprać pościel... Ale to takie przyziemne! Nie myślmy o tym!
Na stronie www.dinodirect.com znalazłam pocieszenie w trudnych chwilach, lub przy przewlekłym katarze:
"book of tissue" proste :)
I na sam koniec wróćmy jeszcze do świata oświetlenia, tym razem ze strony www.iransdesign.com:


Nie sądzę, żeby ta lampa dawała dużo światła, jednak pomysł godny odnotowania. 
Mam nadzieję, że spodobała Wam się krótka podróż po książkowych gadżetach. Taki literacki design na pewno nikomu nie zaszkodzi! Pozostaje nam pochwalić kreatywność, odrobinkę pozazdrościć i wrócić do codziennej monotonni. Monotonia też jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

2 komentarze: